PayCo Logo

İşim İçin

Payco , bireysel ve kurumsal satıcıya ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti ve yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Müşterilerimizin işlemlerine ilişkin gizliliğin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanması öncelikli prensiplerimiz arasında yer almaktadır. PCI Veri Güvenliği Standardı sertifikasyonunun en yüksek seviyesi olan Level 1 sertifikasına sahibiz. Payco,veri işleme faaliyetlerini yürütürken uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik her türlü teknik ve idari tedbiri almaktadır

Komisyon oranı için aylık işlem hacminiz/yıllık ciro hedefiniz ve web sitenizin iş modeli gibi parametreler değerlendirilerek değerlendirme sonrası en avantajlı komisyon oranları belirlenmekte ve size özel teklif sunulmaktadır.
Komisyon oranınızı öğrenmek için www.payco.com.tr adresinden hemen başvur bölümünden, online başvuru formunu doldurmanız yeterli. Satış birimimiz başvurunuzu en hızlı şekilde değerlendirmeye alıp teklifinizi iletecektir.

Payco müşterisi olmak için ödemeniz gereken herhangi bir başlangıç ücreti bulunmamaktadır.

Üyelik sürecinizi başlatmak için “Hemen Başvur” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Başvurunuzun daha hızlı ve daha kolay sonuçlandırılabilmesi için aşağıdaki konulara dikkat etmeniz büyük önem taşımaktadır.

 • – Web siteniz, ürün ve fiyat bilgilerinizle birlikte kullanıma hazır olmalıdır.
  – Gizlilik politikası, mesafeli satış sözleşmesi, teslimat-iade şartları ve hakkımızda sayfaları sitenizinde bulunmalıdır.
  – Web sitenizin ana sayfasında, doğrudan ulaşılabilecek bir “İletişim” başlığı altında aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak bulundurmalısınız.
 • – a) Tacir için ticaret unvanı, MERSİS numarası ve merkez adresi. Esnaf ve sanatkâr için adı ve soyadı, vergi kimlik numarası ve merkez adresi.
  – b) KEP adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası ve varsa işletme adı ile tescilli markası.
  – c) Mensubu olduğunuz meslek odası, meslekle ilgili davranış kuralları ve bunlara elektronik olarak ne şekilde ulaşılabileceğine ilişkin bilgiler.
  – Ödeme sayfanızda SSL sertifikası bulunması gerekmektedir.
  – Satışa sunduğunuz ürün ile alakalı faaliyet gereği ilgili makamlarca verilen lisans ve belgeler olması gerekmektedir.
  – Web sitenizde “Payco ’’ , Visa ve Mastercard logolarının yer alması gerekmektedir.

Payco.com.tr’ye giriş yaparak ‘Hemen Başvur’ butonuna tıklayarak açtığınız başvuru formunda, bilgi ve belgelerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Bu formun en alt bölümünde yer alan “Gereken Evraklar” bölümüne ise taratarak bilgisayarınıza kaydettiğiniz evraklarınızı online olarak yüklemeniz istenecektir.
Form üzerindeki ilgili alanları doldurduktan sonra, sayfanın en altındaki “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıkladığınızda başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu noktada belgelerinizin boyutuyla ya da dosya uzantısıyla ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Belgelerinizi PDF, PNG veya JPEG dosya uzantıları ile 7 MB dosya boyutunu aşmayacak şekilde tekrar eklemeye çalışmanızı öneririz. Sorunun devamı halinde ise destek@payco.com.tr e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuzun tüm aşamalarını eksiksiz olarak tamamladığınızda, Payco çalışanları 24 saat içerisinde, platformda kayıtlı olan e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçecek ve başvurunuzla ilgili bilgi vererek sürecinizi yönetmeye başlayacaktır. Ekibimiz sizinle iletişime geçene kadar yapmanız gereken herhangi bir şey bulunmamaktadır.

Başvuru onaylanma süresi 24 saattir. İş modelinize bağlı olarak ek belge ve bilgi talep edilen durumlarda bu süre uzayabilir.

Vadesi gelen işlemlerin ödemeleri Payco sisteminde Ödeme raporunda alınan rapora göre yapılmaktadır.

Sözleşmeniz de belirtilen ödeme periyoduna göre gerçekleşen başarılı işlemlerinizin banka mesai saatleri içerisinde hesabınıza aktarılır.

Resmi tatiller (dini ve resmi bayramlar) ve hafta sonlarında ödeme yapılamamaktadır. Ödemeleriniz resmi tatil sonrası ilk iş günü hesabınıza aktarılacaktır.

Başvuru sürecinizin tamamlanmasının ardından, üyelik aktivasyonunuz tamamlanır. Ödemeleriniz başvuru esnasında belirttiğiniz vergi levhasında kayıtlı olan şahıs/firma adına kayıtlı banka hesabınıza aktarılır. Başvuru türünüz bireysel ise hesap kaydı açan şahıs adına tanımlı banka hesabınıza aktarılacaktır.

Payco üye işyeri paneliniz üzerinden tanımlı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak panelinizin ödemeler sekmesinde kontrol edebilirsiniz.

Satış işlemi gerçekleştikçe bakiyeniz sisteme otomatik olarak yansımaktadır. Payco “Üye İşyeri Paneli” “Bakiye” kısmından tarafınıza yapılacak ödeme tutarını görebileceksiniz.

İade ve iptal işlemleri üye işyerleri tarafından Payco portal üzerinden yapılır.

Her ayın sonunda ilgili üye işyerinlerine satış ve iadelerden sonra kalan net üye işyeri komisyon tutarı fatura edilmektedir.

API entegrasyon ortamı kullanıma açıktır ve bu dokümanda yer alan tüm API işlem türleri aşağıda verilen link kullanılarak test edilebilir. Tüm API istekleri HTTPS POST yöntemi kullanılarak bu URL adresine gönderilecektir.

Üye işyerinize tarafımızca mail vasıtasıyla şüpheli olduğu bildirilen işlemler ile Güvenlik nedeniyle Fraud sistemi tarafından RED edilen işlemler ile Sizin tarafınızdan olağan dışı bir işlem tespit edilmesi ile Siteniz üzerinden gerçekleşen bir işlem ile ilgili fraud bildirimi yapıldıysa ya da işlem şüpheli olarak değendirildiyse olası finansal zararların önüne geçilebilmesi için tarafımızdan bilgi almadan ürün ve hizmetin gönderimi/teslimatı yapılmamalıdır.
Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda 0 (312) 441 68 69 No’lu çağrı merkezimizi Üye İşyerinizden gerçekleşen işlem ile ilgili tedbir alınabilmesi için arayabilirsiniz.

Payco , etkili fraud kontrolleri ile chargeback riskinizi minimize etmek için sizin yerinize tüm kontrolleri yapar.
Alanında uzman Fraud ekibi tarafından tüm şüpheli işlemler 7/24 incelenir. Riskli görülen işlemlere zamanında müdahale edilerek muhtemel zararlar önlenir.

Üç boyutlu bir güvenlik protokolüdür. İnternet alışverişinin üç ayağını oluşturan kart sahibi, internet sitesi (işletme) ve banka arasındaki bilgi akışını özel şifreler ile doğrular ve korur. E-Ticaret işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan uluslararası kart kuruluşları tarafından desteklenen bir sistemdir. 3D secure sistemi ile hem kart hamilleri korunmaktadır. Hemde üye işyerlerini işlem bana ait değildir diyen kart hamillerinden korumaktadır.

Payco cüzdanınızdaki paranızı çekebilmek için öncelikle Payco cüzdan hesabınızın doğrulanmış olması gerekmektedir. Doğrulanmış hesabınıza tanımladığınız, kendi adınıza kayıtlı olan banka hesabınıza paranızı gönderebilirsiniz.